Антикорупційна спільнота України

Антикорупційна спільнота України

ГРОМАДСЬКА СПІЛКА

Антикорупційна спільнота України, не давай хабарі, не бери хабарі.

ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ

Головні новини » НОВИНИПРЕС-РЕЛІЗ

Рівень корупції в державних органах влади за останні півроку не змінився і навіть погіршився – такі дані виявило соціологічне дослідження, проведене серед 2 741 керівників українського бізнесу.

Transparency International Україна, ПриватБанк, ТОВ Аудиторська фірма «ПрайсвотерхаусКуперс (Аудит)» (далі «PwC Україна») та GfK Ukraine представили результати спільного соціологічного дослідження «Рівень сприйняття корупції бізнесом». Опитування проводилось серед керівників українських підприємств у лютому-березні 2015 року і було покликане виявити комплексну картину реального стану справ з корупцією в Україні після подій Революції Гідності. За результатами дослідження 57,2% опитуваних вважають, що ситуація з корупцією за останні півроку лишилася незмінною, 27,7% відповіли, що ситуація погіршилася,  15,1% респондентів відзначають покращення ситуації. Опитування охопило 2 741 підприємство з усієї території України. Всі дані опитування візуалізовано на сайті www.corruption-index.org.ua.

Оцінювання проводилося за шкалою від (-5) до (+5), де 0 означав незмінність ситуації. Найбільш корумпованими виявилися державні органи в Одеській (-1,34), Запорізькій (-1,31) та Хмельницькій (-1,23) областях. Найменше корупції зафіксовано у Волинській (0,07), Закарпатській (-0,02) та Полтавській (-0,21) областях. У всіх інших регіонах керівники підприємств відзначають погіршення ситуації з корупцією.

Серед галузей економіки, які найбільше страждають від впливу корупції, лідером є сільське господарство. Йому український бізнес поставив оцінку -0,97 балів погіршення ситуації. Не набагато краща ситуація у галузях промисловості (-0,76), торгівлі (-0,73), транспорту і зв’язку (-0,61). Представники бізнесу, які стикалися з корупцією, протягом останнього півріччя визначили найкорумпованішими такі державні органи: податкову службу (25%); Агентство земельних ресурсів (7,1%); Державну автомобільну інспекцію (5,1%); митницю (4%); Міністерство внутрішніх справ (4%); обласні адміністрації (3,7 %); прокуратуру (3,3%); міліцію (3,2%); санітарно-епідеміологічну службу (2,9%); Державну реєстраційну службу (2,8%); суди (2,8%); пожежну службу (2,5%); медичні заклади (1,7%); Державну архітектурно-будівельну інспекцію (1,6%); міськвиконкоми (1,4%).

На думку підприємців, найчастіше хабар вимагали при перевірці підприємств податковою службою, пожежною службою та під час операцій з ПДВ. Крім цього опитувані скаржилися на примус до дачі хабара чи оплату без квитанції зайвих послуг під час взаємодії не лише з податковою, але й з міністерством внутрішніх справ. Як виявило дослідження, найбільше на оформленні документації наживаються працівники Агентства земельних ресурсів, Державної автоінспекції та обласних адміністрацій.

Всі дані дослідження було систематизовано та передано керівництву держави та інституцій, які безпосередньо відповідальні за впровадження реформ в Україні. За словами учасників ініціативи, подібне опитування буде відбуватися щоквартально: «Після Революції Гідності я часто розпитував менеджерів нашого банку які обслуговують корпоративних клієнтів про поточну ситуацію: «Що кажуть клієнти? Чи стало краще з корупцією?». Хтось повідомляв, що краще, хтось – що гірше. Зрештою, ми запропонували TІ Україна, PwC Україна і GfK Ukraine провести разом повноцінне дослідження на цю тему, і ось, нарешті, ми представляємо вам його підсумки. Дослідження виконувалося безкоштовно і буде повторюватися кожні 4 місяці.  Це дозволить постійно моніторити ефективність дій органів влади по зменшенню корупції у кожній сфері та виявляти динаміку реформ», – повідомив Дмитро Дубілет, заступник голови Правління ПриватБанку.

Створення незалежного каналу періодичного вимірювання стану корупції у найбільш чутливих для реформування сферах є наразі надзвичайно важливим, вважає Андрій Марусов, голова Правління Transparency International Україна: «В умовах відсутності надійного та регулярного джерела даних про реальний стан з корупцією в Україні, управлінські рішення, що вживаються топ-менеджментом країни, часто  малорезультативні. Крім того, бюрократи середньої ланки активно саботують ключові реформи держави. Тому подібний соціологічний зріз від представників українського бізнесу допоможе безпосередньо Президенту та Уряду України ухвалювати найбільш ефективні управлінські рішення в питаннях реформ».

Керуючий партнер компанії PwC Україна Олег Тимків зазначив: «Ми маємо широкий досвід проведення аналогічних проектів з відомими міжнародними компаніями. Наша компанія виступає партнером Світового банку в підготовці рейтингу Doing Business (рейтинг сприятливості ведення бізнесу) і тому, маючи такий досвід, ми підтримали цю ініціативу і виступили консультантами цього соціологічного дослідження».

Джерело 

 Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Authorization
*
*
Registration
*
*
*

Веб сайт

Generation password